no-img
پسا فایل

دانلود پاورپوینت روستای پنج چاه - پسا فایل


پسا فایل
ads
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

ZIP
دانلود پاورپوینت روستای پنج چاه
امتیاز 5.00 ( 4 رای )دانلود پاورپوینت روستای پنج چاه">
zip
۹۶/۰۷/۰۲
۷,۰۰۰ تومان
۷,۰۰۰ تومان – خرید

دانلود پاورپوینت روستای پنج چاه


امروز فایل پاورپوینت  «روستای پنج چاه زرین دشت فارس» رو که از پروژه های درس روستا است رو برای شما مهندسین و کاربران عزیز سایت پسا فایل قرار دادیم. این فایل یکی از کاملترین پروژه های موجود است که بصورت اختصاصی توسط فروشگاه ما ساخته شده و برای دانلود در اختیار شما قرار داده شده است.

 

این فایل با مشخصات زیر است که امیدوارم مورد رضایت شما عزیزان قرار بگیرد:

 فایل پاورپوینت در قالب ۶۲ اسلاید  –  ۳ قایل اتوکد پلان های قدیم و جدید و وضع موچود روستا  –  حجم ۴۵٫۸ mb

 

شما میتوانید فهرست مطالب و نمونه اسلاید های این پروژه را در تصاویر پیش نمایش آخر این پست مشاهده و سپس راحت خرید کنید.

 – چکیده:

 

  • موقعیت استان فارس

استان فارس تقریبا در جنوب ایران قرار دارد. از شمال به استان اصفهان، از شرق به استان یزد و استان کرمان، از جنوب به استان هرمزگان، از غرب به استان بوشهر و از شمال غربی به استان کهگیلویه و بویراحمد محدود است. پهناوری آن حدود  ۱۲۴ هزار کیلومترمربع و میانگین بلندی آن از سطح دریا ۱۵۴۰ متر است.

 

  • ویژگی جغرافیایی زرین دشت:

زرین دشت  با مرکزیت حاجی آباد در ۱۳۷۹ رسماً در تقسیمات کشوری به عنوان شهرستان شناخته شده است و قبل از آن به عنوان بخشی از شهرستان داراب محسوب می شده است.

شهرستان زرین دشت با ۵۳۰۰ کیلومتر مربع در جنوب شرقی استان فارس واقع گردیده و از جهات اربعه با شهرستان های لار، جهرم، فسا و داراب هم مرز می باشد و با مرکز استان بالغ بر ۳۰۰ کیلومتر فاصله دارد.

 

  • محل قرار گیری روستا پنج چاه :

محل قرار گیری روستا در جنوب استان فارس، واقع در شهرستان زرین دشت و دربخش ایزد خواست غربی می باشد.  در فاصله ی ۲۷ کیلو متری مرکز شهرستان(حاجی آباد) می باشد و فاصله ی آن  نسبت به نزدیک ترین شهر(شهر پیر) ۱۱ کیلو متر می باشد و موقعیت قرار گیری آن در مجاورت  جاده اصلی بندرعباس به استان فارس می باشد.

 

  • تاریخچه روستا :

از تاریخچه این روستا تاریخی در دست نیست ولی از سخنان قدیمی ها بر می آید که بعد از تخت قاپو تمام عشایر های این مناطق در ایزد خواست ساکن شدند و در این روستا نیز تعدادی از طایفه میرشکارها ساکن شدند و علت اصلی نیز چاها بود .

 

  • بررسی معیشت مردم روستا :

از آنجا که دراین منطقه کشاورزی دیمی و بشی است مردم بیشتر مشغول شغل گله داری هستند و پرورش احشام نیز دارند و مقدار قابل توجهی از لبنیات حیوانی منطقه را تامین میکنند.  بیشتر معامله ها دراین ناحیه کالا به کالا می باشد به طوری که محصولات دامی را درقبال اجناس مورد نیاز معاوضه میکنند.

در زمستان با فروش کودهای حیوانات که درآمد قبل توجهی کسب می نمایندکه بیشتر ارسال کودهای حیوانی به شهرستان جهرم و داراب می باشد اما با وجود این برخی از اهالی روستا در استان های همجوار (عسلویه وبندرعباس ) و تعداد محدودی نیز درکشورهای حاشیه ی خلیج فارس مشغول به کار می باشند.

 

  • اقلیم روستا :

آب و هوای منطقه طبق اقلیم نمای کوپن گرم و خشک بوده وقسمتی در جنوب شرقی روستا کفه های شوری وجود دارد که حالت کویری دارد.

شهر حاجی آباد به عنوان نزدیک ترین نقطه ی دارای اطلاعات هواشناسی به این روستا دارای زمستان هایی معتدل و تابستان هایی گرم وخشک و نسبتا طولانی  می باشد.

 

  • راه های ارتباطی روستا :

راه خارج از روستا: این روستا با یک راه شوسه به مسیر اصلی داراب، حاجی آباد، لار به بندر عباس متصل می شود.

راه های داخلی: دارای دو معبر اصلی خاکی می باشد که هردو از سمت جاده اصلی می آید و یکی از وسط روستا و دیگری از حاشیه روستا عبور میکند.

 

  • بررسی مصالح ساختمانی :

در ساختمان های بافت قدیم در این مناطق به دلیل وجود به وفور سنگ و خاک رس مناسب بیشتراز این مصالح برای ساخت دیوار و پی و برای ساخت سقف از چوب درختی به نام گز که در این ناحیه به خوبی در دست رس است استفاده می شود.باید توجه داشت که بیشترین مصالح موجود در بافت کلی روستا خشت و اندود کاهگل می باشدکه مصالح کاملا بوم آورد هستند.

در ساختمان های بافت جدید از مصالحی که در ساختمان های بنایی مورد استفاده قرار می گیرند مانند:آجر، ملات ماسه سیمان ، بلوک سیمانی، تیرچه، گچ و…. بهره می گیرند. اما گاهی در ساخت پی و از سنگ کمک می گیرند.

و ………………..


موضوعات :

تصاویر پیش نمایش


دانلود پاورپوینت روستای پنج چاه-1
دانلود پاورپوینت روستای پنج چاه-1
دانلود پاورپوینت روستای پنج چاه-1
دانلود پاورپوینت روستای پنج چاه-1
دانلود پاورپوینت روستای پنج چاه-1
دانلود پاورپوینت روستای پنج چاه-1
دانلود پاورپوینت روستای پنج چاه-1

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.